KALEIDOSKOP /23.03.19/

Markéta Váradiová

2 500 

10:00 – 18:00

Course:

Kaleidoskop, neboli krasohled, je tradiční optický předmět, který pomocí zrcadel a drobných barevných tělísek vytváří neopakovatelné obrazce při pohledu proti světelnému zdroji. Díky soustavě zrcadel dochází k pravidelnému vícenásobnému odrazu, což vytváří překrásné originální vzory a ornamenty. Kaleidoskopem je možné otáčet, čímž se drobná barevná tělesa přeskupují, každým pootočení vzniká vždy nový obrázek.  Vnější plášť je z dubového dřeva, obsah – ten, který tvoří obrázky uvnitř- je různorodý – mohou to být střípky, korálky, drobné skleněné komponenty a podobně.
Cílem kurzu je naučit účastníky vytvořit si vlastní krasohled a při tom zvládnot základní techniky zpracování plochého skla: nařezat sklo diamantovým řezákem, na brusičském stroji zabrousit hrany,  vyhledat a sestavit vhodnou kompozici materiálů, složit vnitřní soustavu zrcadel a vše skompletovat  a slepit dohromady. Výsledkem jednodenního kurzu budou pro každého účastníka nejméně dva rozdílné krasohledy.
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé, pro dospělé i děti cca od 10 let.

 

Profil lektora:

Mg.A Markéta Váradiová, Art.D

Narodila se v Jablonci nad Nisou v roce 1973. Vystudovala jabloneckou SUPŠ bižuterní, posléze Fakultu umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a studia završila doktorátem na Vysoké škole výtvarných umení v Bratislavě. Od roku 1997 se zabývá prací se sklem, malbou a sochařstvím. Vystavovala na více než 40 autorských výstavách v České republice, účastnila se mnoha sympozií a kolektivních výstav v Čechách, Německu, Itálii, Anglii, Kanadě, Slovensku, Rumunsku, Bulharsku, Švýcarsku a Maďarsku. Od roku 1998 pedagogicky působí na Fakultě umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

www.marketavaradiova.cz