PÍSKOVÁNÍ SKLA /25.05.19/

Jaroslava Drvotová

2 500 

10:00 – 18:00

Course:

Jednodenní kurz pískování skla seznámí zájemce se základy a zásadami, jak navrhnout a připravit šablonu, jak vykrýt sklo a jak vytvořit na skle pomocí techniky pískování skla ornament, písmo, nebo strukturu. Pískování skla patří mezi jednodušší a lehčí discipliny, kterou zvládne i naprostý začátečník. Pískování skla v některých případech nahrazuje náročnější rytí a leptání skla. V kurzu zkušené odbornice Jaroslavy Drvotové máte jedinečnou příležitost naučit se jak na to.  Kurz je otevřený všem zájemcům i naprostým laikům – dětem, důchodcům, ženám v domácnosti! Vítáme i vodáky! Kapacita kurzu je 10 účastníků. Můžete si přinést vlastní skleněné tvary – například sklenice – na které si vypískujete svůj monogram, nebo věnování.

Přiveďte svoje děti a vnoučata! Přijďte se naučit základy této stále moderní techniky!Staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy!

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti!

Profil lektora:

Jaroslava Drvotová (1951) nejprve navštěvovala OU v Novém Boru v oddělení malíř skla. V roce 1971 vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově v oboru malování a leptání skla. Po absolvování školy pracovala 3 roky ve sklárně Crystalex v Novém Boru, kde prošla řadou oddělení. Od roku 1977 do roku 1983 pracovala jako mistrová v malírně skla Lustry Kamenický Šenov. Pak pracovala 10 let jako sklářská designérka ve firmě Egermann v Novém Boru, kde se kromě malovaného skla věnovala také sklu broušenému, rytému a pískovanému. Pracovala i s hutními technikami. Od roku 2006 pracovala externě 4 roky jako učitelka odborného výcviku na SUPŠS v kamenickém Šenově. Zúčastnila se řady výstav skla například v Českém Krumlově, v Pelhřimově, ve Veselí nad Lužnicí, v Novém Boru, v Děčíně, v Aldstadtu, V New Yorku, ve Frankfurtu a naposledy v roce 2014 ve sklářském muzeu v Kamenickém Šenově.