Skleněný tavený reliéf

JIŘÍ SUCHÝ

18 000 

25/7–1/8 2020

Tavené sklo

8-denní kurz

Course:

8 skladem

Cílem tohoto kurzu je naučit se základům techniky taveného skla a základům jeho finálního opracování.

Během kurzu se budou účastníci kurzu učit základní techniku tvorby skleněného reliéfu v menších jednoduchých formách a za pomoci individuálního přístupu letora vytvoří vlastní reliéfní dílo.

Účastníci budou tvořit model díla, kdy se seznámí s důležitostí sochařského pojetí modelu k dosažení výrazu textury povrchu skla, která je důležitá pro vyjádření ideje díla. Dále budou odlévat a upravovat formu, ve které bude dílo utaveno a tento odlitek budou následně ručně opracovávat za pomoci brousících nástrojů nebo pískování bez použití leštění.

Důležitým prostředkem konzultací s lektorem budou kresby návrhů.

 

 

Profil lektora:

Jiří Suchý (*1972) vystudoval Střední sklářskou školu v Novém Boru a poté Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. Bořka Šípka a u prof. Jiřího Pelcla. Na Střední sklářské škole v Novém Boru následně v průběhu třinácti let vyučoval Dějiny umění, Navrhování či Design interiéru. Zároveň se účastnil mezinárodních akcí ve Švédsku, Německu nebo Holandsku a uskutečnil několik individuálních i společných výstav doma i v zahraničí.

Jeho skleněné objekty sledují klasickou českou skleněnou plastiku ve svém designovém jazyce. Ve svých kompozicích pracuje s posuny geometrických objektů, využívá optické vlastnosti skla a klade důraz na strukturou povrchů. Jeho tvorba obsahuje i design skla, architekturu a malbu expresivních a abstraktních obrazů, které vytváří v kombinaci s pomocí horkého skla odebraného přímo ze skleněné pece za použití své vlastní speciálně vyvinuté techniky.

Jeho díla jsou v domácích i světových veřejných sbírkách. Žije a pracuje v Novém Boru.

www.jirisuchy.com