VINUTÍ PEREL /25.04.20/

Iva Kolorenčová jr.

3 200 

10:00 – 18:00

Course:

Přijďte se společně učit a tvořit se zkušenou výtvarnicí! Udělejte radost sobě, nebo vyrobte dárek pro své blízké! 

Popis kurzu:

Jednodenním kurzem vinutí perel nad kahanem získáte informace o skleněném materiálu a jeho využití pro sklářskou techniku vinutí perel. Seznámíme vás s nástroji, doplňujícími materiály a dalšími praktikami nutnými pro práci s tekutým sklem a se základními technikami tvarování vinutek. Kurz je rozdělen do tří částí. Po stručném úvodu bude následovat praktické cvičení práce s kahanem (plynovým hořákem). Získáte shrnující informace o chování skleněného materiálu, tažení skleněných nití z tyček pro následné zdobení a vlastní výrobu základních tvarů korálků. Vytvořené korálky budete mít možnost navléknout na obojkový drát a zhotovit si tak vlastní šperk. Kurz je určený i pro naprosté začátečníky! Tempo a náplň kurzu budou přizpůsobené zájmu a schopnostem účastníků. Absolvent kurzu bude znát základní postupy tak, aby mohl začít samostatně tvořit. Vzniklé výrobky si mohou účastníci odnést domů.

Přijďte se naučit základy této tradiční techniky! Staňte se na chvíli umělcem a realizujte své představy!

BONUS pro Vás! Návštěva expozice sklářského umění v době kurzu zcela zdarma! Načerpejte inspiraci v autentickém prostředí historické huti! 

Profil lektora:

Iva Kolorenčová (1981) v roce 1999 vystudovala SUPŠ sklářskou v Železném Brodě v oddělení vzorkařství skleněné bižuterie. Ve studiu pokračovala na UJEP v Ústí nad Labem na Fakultě užitého umění a designu pod vedením docenta Ilji Bílka a MgA. Markéty Váradiové. Zde získala bakalářský titul. Absolvovala studijní stáž na polytechnice v Kouvole ve Finsku a na VŠVU v Bratislavě. V roce 2006 získala na UJEP v Ústí n.L. magisterský titul. Pracovala jako designér a projektant ve firmách Motivo a Vint a věnuje se výtvarné a umělecké činnosti. Od roku 2008 je odbornou asistentkou na FUD v Ústí n.L. v ateliéru skla. Zúčastnila se řady výstav v České republice a v Německu například v Jablonci n. Nisou, v Gorlitz, v České Lípě a v Plzni. Věnuje se interiérovému designu jak pro soukromé bydlení, tak pro veřejné prostory, například pro hotel Belevue v Doksech, kino Sněžník v Děčíně, nebo pro restauraci Portál v Litoměřicích. Zúčastnila se také symposií ve Frauenau v Německu.